Azkaban

Lord Voldemort

Lord Voldemort
Hledaný

Lord Voldemort je silný temný vládce, který se snaží získat přívržence na svou temnou stranu. Temný pán ztratil svou sílu, když chtěl zavraždit Harryho Pottera, potom se však za pomoci krve jednorožce vrátil a dokonce získal vlastní tělo a znovu sjednotil jeho přívržence - smrtijedy. Nyní necítí bolest, když se Harryho dotkne (jak tomu bylo dřív, díky Harryho matce, která se za něj obětovala), protože ve čtvrtém díle se mu podařilo získat pár kapek Harryho krve. Jeho pravé jméno je Tom Marvolo Riddle (u nás Tom Rojvol Raddle), ale pokud přehodíte písmena získáte v angličtině: I am Lord Voldemort a u nás: Já jsem Lord Voldemort. Jako jediného člověka se Temný pán bál pouze Albuse Brumbála. Stejně jako Harry je Lord Voldemort napůl mudla a napůl čaroděj. Jeho matka, Merope Gauntová, se zamilovala do mudly, který se jmenoval Tom Raddle. Z matčiny strany je Tom ml. dědicem Salazara Zmijozela (jednoho ze zakladatelů Bradavic).

Voldemort má k dispozici širokou škálu různých metod. Vládne mocnými a smrtelnými kouzly, které používá bez skrupulí a jakéhokoliv projevu lítosti. Je to mimořádný mistr v používání kletby Avada Kedavra, jež skolí každého nepřítele smrtelnou ranou, a kletby Imperius , která mu umožňuje ovládat mysl a tělo jiné osoby.
Jinou metodu, již často používá k vyvolání strachu, je Znamení zla - lebka, jež má místo jazyku hada. Umí ji vykouzlit a zavěsit ve vzduchu desítky stop nad místem, kde se stal nějaký strašlivý čin , aby upozornil jiné čaroděje, že to byl on, kdo jej má na svědomí. Voldemort je také "Hadím jazykem", čarodějem, který umí mluvit řečí hadů.